Nord Energis repræsentantskab

Repræsentantskabet er Nord Energis øverste myndighed og består af 70 medlemmer valgt blandt andelshavere hos Nord Energi.

Der afholdes valg til repræsentantskabet hvert 4. år. Det seneste valgt blev afviklet i november 2017 og med virkning fra 1. januar 2018.

Repræsentantskabet vælges i valgområder indenfor Nord Energis forsyningsområde og for at sikre en geografisk spredt repræsentation sker valget fortrinsvist med de gamle kommuner som valgkredse.

Følgende er valgt til Nord Energis repræsentantskab pr. 1. januar 2018:

Valgområde 1: Gl. SKAGEN KOMMUNE

  • Irene Hjortshøj, Byrådsmedlem, Gråklit 16, Skagen
  • Ivan Kristian Rasmussen, Statsaut. ejendomsmægler, Skagbanke 23, Skagen
  • Jan Nørgaard Christiansen, Elinstallatør, Drosselvej 10, Skagen
  • Jan Tietze, Elektriker, Skødelundvej 5, Aalbæk
  • Jens A.  Borup, Fiskeskipper, Kandestedvej 289, Skagen
  • Mogens Eeg, Konsulent Cand. Jur., Gæstgiverstien 9, Skagen
  • Peter E. Nielsen, Radioforhandler, Skagensvej 34, Aalbæk
  • Thomas V. Rasmussen, Stærkstrømsingeniør, Mjølnersvej 12, Skagen

 

Valgområde 2: Gl. HJØRRING KOMMUNE

  • Bent Jensen, Elinstallatør, Højvænget 16, Bjergby, Hjørring
  • Birgitte Reiter, Lægesekretær, Østergårdsvej 71, Mygdal, Hjørring
  • Freddy Dam Christensen, Postbud, Hvidkildevej 5, Hjørring
  • Jens Møller Lee, Direktør, Urdsvej 2, Hjørring
  • Jørgen Boelt Larsen, Elektriker, Sigynsvej 7, Hjørring
  • Jørgen Lind Thomsen, Civiløkonom,Skolegade 11k, 2, Hjørring
  • Kurt Mikkelsen, Forhv. Bankfuldmægtig, Hasselvej 8, Hjørring
  • Lars Winther Christensen, Skorstensfejermester, Brushønevej 13, Hjørring
  • Lars Hofmann Høyer, Maskinmester, Grundtvigsvej 3, Hjørring
  • Mogens Uhrskov, Ingeniør, Vinstrupvej 241, Hjørring
  • Ole Sloth Frandsen, Elektriker, Tirsbækvej 5, Hjørring
  • Regnar Bæk, Specialarbejder, Haugesundsvej 13, Hjørring
  • Svenning Christensen, Gartner/Gårdejer, Nydalsvej 2, Lønstrup, Hjørring
  • Søren Smalbro, Landmand, Tangsgårdsvej 123, Bjergby, Hjørring
  • Vibeke Haaning, Adm. direktør, Mjødurtvej 5, Hjørring
  • Willy Bjerregaard, Civiløkonom, Fullasvej 10, Hjørring

 

Valgområde 3: GL. HIRTSHALS KOMMUNE

  • Bent Chr. Thøgersen, El-installatør, Munkevænget 1, Tversted, Bindslev
  • Bent Folsted Kallehauge, Pedel, Åbakkevej 12, Tversted, Bindslev
  • Jannie Winther Nielsen, Økonomiansvarlig, Tverstedvej 17, Uggerby, Hjørring
  • Jens Peter Lunden, Landmand/direktør, Allingdamvej 50, Hirtshals
  • Jørgen Christensen, Kunderådgiver, Tingvej 8, Horne, Hirtshals
  • Kim Roden, Ejendomsmægler, Kystvejen 21, Hirtshals

 

Valgområde 4: Gl. SINDAL KOMMUNE

  • Egon Holm, Pelsdyrfarmer, Tuenvej 772, Blæsbjerg, Sindal
  • Morten Klyvø, Fuldmægtig, Enghavevej 110, Lendum, Sindal
  • Niels Kristian Holt, Forhv. Købmand, Torvegade 18, Sindal
  • Tom Barnbæk, Isenkræmmer, Hundbjergvej 55, Astrup, Hjørring

 

Valgområde 5: Gl. FREDERIKSHAVN KOMMUNE

  • Finn Larsen, Slagteriarbejder, Vrangbækvej 15, Gærum, Frederikshavn
  • Georg Christiansen, El-installatør, Skagensvej 482, Jerup
  • Jens Alfred Jensen, TV operatør, Bispehaven 7, Elling, Frederikshavn

 

Valgområde 6: GL. SÆBY KOMMUNE

  • Carsten Hørbye Jacobsen, Kundechef, Humlevej 5, Sæby
  • John B. Vognsen, Reg. Revisor, Møllevej 11, Lyngså, Sæby
  • Jørn Fuglsang Christiansen, Lærer, Svanevej 59, Voerså, Sæby
  • Kaj Mathiassen, Funktionsleder, Blomstervænget 9, Østervrå
  • Kaj Thomsen, Gårdejer, Hjortestien 3, Lyngså, Sæby

 

Valgområde 7: BRØNDERSLEV KOMMUNE

  • Børge Juul Kristensen, Murermester, Rådhusgade 1, 2. sal lejl. 2, Dronninglund
  • Henrik Nørgaard Nielsen, Landmand, Hjallerupvej 25, Hjallerup
  • Ib Ingerslev Nielsen, Landmand, Hjallerupvej 16, Dronninglund
  • Kjeld Thomsen, Varmemester, Voersåvej 20, Agersted, Dronninglund
  • Lasse Hjorth Nebelung, Elinstallatør, Langbaksmindevej 1, Dronninglund
  • Mikael Christensen, Projektleder, Rosenlunden 4, Hjallerup

 

Valgområde 8: Jammerbugt KOMMUNE - Gl. LØKKEN/VRÅ KOM.

  • Hans Henrik Toft Sørensen, Kunderådgiver, Sejlstrupvej 28, Hundelev, Løkken
  • Kurt Flemming Svendsen, Haldagervej 33d, Biersted, Aabybro
  • Martin Toft Pedersen, VVS- og Energimontør, Fælledvej 45, Hundelev, Løkken

 

Valgområde 9: Gl. Hals KOMMUNE

  • Arne Christensen, Medicotekniker, Lindevej 40, Hals
  • Bjarne Lyngø, Salgschef, Kystvejen 25, Hou, Hals
  • Johannes Elsnab, Gårdejer, Houvej 248, Gandrup
  • Keld Jul Vagner, Revisor, Brogade 4, Hou, Hals
  • Kurt K. Christiansen, Elektriker, Aalborgvej 348, Gandrup
  • Leif Larsen, Gartneriejer, Aslundvej 53, V. Hassing, Vodskov
  • Aage Hjelm Christensen, Installatør, Houvej 168, Ulsted, Hals

 

Valgområde 10: Gl. Aalborg KOMMUNE

  • Anthon Ditlev Sørensen, Akademiingeniør, Møgelbjergvej 64, Vodskov
  • Bent Rye Hougaard, Smed, Rud. Petersens Vej 3, Vodskov
  • Dan Christian Østergaard, Økonomikonsulent, Mejerivej 28, Vadum
  • Erik Ziegler, Smed, Toftegårdsvej 111, Sulsted
  • Henrik Hyldig, Politikommissær, Tinesvej 60, Vestbjerg
  • Jens Myhren, Landmand, Gammel Lyndrupvej 9, Vodskov
  • Jørn Hammer Andersen, Snedker, Strubjerg 84, 2., Nørresundby
  • Kurt Bentsen, Sektornæstformand, Højens Alle 3, Nørresundby
  • Mette Larsen, Teamleder/cand.merc., Stakladen 60, Vestbjerg
  • Niels Jørgen Frederiksen, Gårdejer, Sølgaardsvej 13, Sulsted
  • Ole Max Müller, Elektriker, Godtlandsvej 10, Langholt, Vodskov
  • Poul Badsberg, Politikommisær, Øster Hassingvej 60, Langholt, Vodskov
Oprettet i NEWWWEB CMS - Brugervenligt og SEO optimeret Content Management System