3.forside-rapport08.gif

Nord Energis repræsentantskab 2014

Repræsentantskabet er Nord Energis øverste myndighed og består af 70 medlemmer valgt blandt andelshavere hos Nord Energi.


Der afholdes valg til repræsentantskabet hvert 4. år. Det seneste valgt blev afviklet i december 2013 og med virkning fra 1. januar 2014.


Repræsentantskabet vælges i valgområder indenfor Nord Energis forsyningsområde og for at sikre en geografisk spredt repræsentation sker valget fortrinsvist med de gamle kommuner som valgkredse.


Følgende er valgt til Nord Energis repræsentantskab pr. 1. januar 2014:

 

Valgområde 1: Gl. SKAGEN KOMMUNE

Irene Hjortshøj, Byrådsmedlem, Gråklit 16, Skagen

Ivan Kristian Rasmussen, Statsaut. ejendomsmægler, Skagbanke 23, Skagen

Jan Nørgaard Christiansen, Elinstallatør, Drosselvej 10, Skagen

Jens A.  Borup, Fiskeskipper, Kandestedvej 289, Skagen

Mogens Eeg, Konsulent Cand. Jur., Gæstgiverstien 9, Skagen

Ole Dal, Ved Kirken 25, Skagen

Peter E. Nielsen, Radioforhandler, Skagensvej 34, Aalbæk

Thomas V. Rasmussen, Teknisk Chef, Mjølnersvej 12, Skagen

 

Valgområde 2: Gl. HJØRRING KOMMUNE

Bent Jensen, Elinstallatør, Højvænget 16, Bjergby, Hjørring

Birgitte Reiter, Lægesekretær, Østergårdsvej 71, Mygdal, Hjørring

Freddy Dam Christensen, Postbud, Hvidkildevej 5, Hjørring

Jens Møller Lee, Direktør, Urdsvej 2, Hjørring

Jørgen Boelt Larsen, Elektriker, Sigynsvej 7, Hjørring

Jørgen Lind Thomsen, Civiløkonom, Ifversensvej 15, Hjørring

Kurt Mikkelsen, Forhv. Bankfuldmægtig, Hasselvej 8, Hjørring

Mogens Uhrskov, Ingeniør, Vinstrupvej 241, Hjørring

Ole Sloth Frandsen, Elektriker, Tirsbækvej 5, Hjørring

Regnar Bæk, Specialarbejder, Haugesundsvej 13, Hjørring

Susanne Sander, Konsulent, Gyldenrisvej 9, Hjørring

Svend Bjørnager, Forretningsfører, Strandvejen 123, Lønstrup, Hjørring

Svenning Christensen, Gartner/Gårdejer, Nydalsvej 2, Lønstrup, Hjørring

Søren Smalbro, Landmand, Tangsgårdsvej 123, Bjergby, Hjørring

Vibeke Haaning, Adm. direktør, Mjødurtvej 5, Hjørring

Willy Bjerregaard, Civiløkonom, Fullasvej 10, Hjørring

 

Valgområde 3: GL. HIRTSHALS KOMMUNE

Bent Chr. Thøgersen, El-installatør, Munkevænget, Tversted, Bindslev

Bent Folsted Kallehauge, Pedel, Åbakkevej 12, Tversted, Bindslev

Jørgen Christensen, Kunderådgiver, Tingvej 8, Horne, Hirtshals

Lene Christensen, Kostkonsulent, Granvej 7, Tversted, Bindslev

Olav Pedersen, Advokat, Kæreng 12, Hirtshals

Per Harfeld, Forretningsfører, Sønderbro 5, Bindslev

 

Valgområde 4: Gl. SINDAL KOMMUNE

Egon Holm, Pelsdyrfarmer, Tuenvej 772, Blæsbjerg, Sindal

Morten Klyvø, Fuldmægtig, Enghavevej 110, Lendum, Sindal

Niels Kristian Holt, Forhv. Købmand, Torvegade 18, Sindal

Tom Barnbæk, Isenkræmmer, Hundbjergvej 55, Astrup, Hjørring

 

Valgområde 5: Gl. FREDERIKSHAVN KOMMUNE

Finn Larsen, Slagteriarbejder, Vrangbækvej 15, Gærum, Frederikshavn

Georg Christiansen, El-installatør, Skagensvej 482, Jerup

Jens Alfred Jensen, TV operatør, Bispehaven 7, Elling, Frederikshavn

 

Valgområde 6: GL. SÆBY KOMMUNE

Carsten Hørbye Jacobsen, Kundechef, Humlevej 5, Sæby

John B. Vognsen, Reg. Revisor, Møllevej 11, Lyngså, Sæby

Jørn Fuglsang Christiansen, Lærer, Svanevej 59, Voerså, Sæby

Kaj Mathiassen, Funktionsleder, Blomstervænget 9, Østervrå

Kaj Thomsen, Gårdejer, Mølholtvej 64, Præstbro, Dronninglund

 

Valgområde 7: BRØNDERSLEV KOMMUNE

Børge Juul Kristensen, Murermester, Geråvej 30, Dronninglund

Henrik Nørgaard Nielsen, Landmand, Hjallerupvej 25, Hjallerup

Ib Ingerslev Nielsen, Landmand, Hjallerupvej 16, Dronninglund

Kjeld Thomsen, Varmemester, Voersåvej 20, Agersted, Dronninglund

Lasse Hjorth Nebelung, Elinstallatør, Langbaksmindevej 1, Dronninglund

Ole Thomsen, Landmand, Vestergade 43, Hjallerup

 

Valgområde 8: Jammerbugt KOMMUNE - Gl. LØKKEN/VRÅ KOM.

Arne Nedergaard Pedersen, Elkraftmek., Solvænget 7, Biersted, Aabybro

Hans Henrik Toft Sørensen, Hr., Sejlstrupvej 28, Hundelev, Løkken

Martin Toft Pedersen, Fælledvej 45, Hundelev, Løkken

 

Valgområde 9: Gl. Hals KOMMUNE

Arne Christensen, Medicotekniker, Lindevej 40, Hals

Gert Andersen, Distributionschef, Hvolgården 30, Vester Hassing, Vodskov

Johannes Elsnab, Gårdejer, Houvej 248, Gandrup

Keld Jul Vagner, Revisor, Brogade 4, Hou, Hals

Leif Larsen, Gartneriejer, Aslundvej 53, V. Hassing, Vodskov

Tommy Sophussen, Projektleder, Vinkelvej 9, Hals

Aage Hjelm Christensen, Installatør, Houvej 168, Ulsted, Hals

 

Valgområde 10: Gl. Aalborg KOMMUNE

Anthon Ditlev Sørensen, Akademiingeniør, Møgelbjergvej 64, Vodskov

Bent Rye Hougaard, Smed, Rud. Petersens Vej 3, Vodskov

Bjarne Lyngø, Salgschef, Vandet Vest 5, Hals

Erik Ziegler, Smed, Toftegårdsvej 111, Sulsted

Henrik Hyldig, Politikommissær, Tinesvej 60, Vestbjerg

Jørn Hammer Andersen, Snedker, Strubjerg 84, 2., Nørresundby

Kurt Bentsen, Sektornæstformand, Højens Alle 3, Nørresundby

Mette Larsen, Regnskabschef/cand.merc., Stakladen 60, Vestbjerg

Niels Jørgen Frederiksen, Gårdejer, Sølgaardsvej 13, Sulsted

Ole Max Müller, Elektriker, Godtlandsvej 10, Langholt, Vodskov

Poul Sonne Jensen, Gårdejer, Gl. Lyngdrupvej 15, Vodskov

Willy Henriksen, Maskinmester, Minervavej 10, Grindsted, Vodskov

 

 


Her kan du læse Nord Energi A.m.b.a.'s "Vedtægter".


Her finder du "Valgregulativ for Nord Energi".

Nord Energi ● Ørstedsvej 2 ● 9800 Hjørring ● Telefon 99 24 56 56 ● info@nordenergi.dk
INFORMATION
OM BRUG AF COOKIES

Hjemmesiden bruger cookies


Cookies er nødvendige for at få hjemmesiden til at fungere, men de giver også info om hvordan du bruger vores hjemmeside, så vi kan forbedre den både for dig og for andre. Cookies på denne hjemmeside bruges primært til trafikmåling og optimering af sidens indhold.
Hvis du klikker videre på siden, accepterer du vores brug af cookies.
Vil du vide mere om vores cookies, og hvordan du sletter dem, klik her.